Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Kawa ziarnista PERA Dolce Aroma 1kg

Pera

Palona przez rodzinę Pera w niewielkiej rodzinnej palarni we włoskiej Alessandrii od 1953 roku. 50 pracowników czuwa nad procesami wypalania pysznej włoskiej kawy w stylu północnym. Kawa bardzo lubiana w Polsce ze względu na swoją łagodność. Żadna z mieszanek nie zawiera kwasowości. Charakter kawy Pera to słodycz, czekolada i orzech – to co lubimy najbardziej.

Palarnia wypala około 20 ton kawy dziennie. W dzisiejszym świecie kawy nie są to duże liczby, ale właśnie to świadczy o doskonałej jakości kawy Pera.

Początki firmy sięgają już 1953 roku, kiedy to  Benito Pera zainwestował wszystkie swoje oszczędności i założył „Industria del caffè Pera Benito”. Z początku mały warsztat kawiarski mieścił się na parterze domu rodziny Pera, gdzie w każdym pomieszczeniu unosił się intensywny aromat ziaren. To sprawiło, że cała rodzina przesiąkła pasją do kawy i zaangażowała się w rozwój marki. Już od samych początków działania, Pera importowała świeże ziarna z regionów słynących z doskonałej jakości kawy, takich jak: Santos, Java, czy Angola, która jeszcze kilka dekad temu była trzecim największym producentem kawy na świecie.

Dzisiaj już trzecie pokolenie rodziny Pera sprawuje opiekę nad marką, a ich kawa sprzedawana jest w wielu krajach na całym świecie. Pomimo upływu lat, pasja do tworzenia najlepszej kawy pozostała w rodzinie, która każdego dnia przekazuje ją swoim pracownikom. Od 2016 roku dla polepszenia konkurencyjności i stałego zwiększania jakości połączyła 3 kawowe marki w jedną firmę obecnie Pera Caffe, Caffe Boasi i Rostkafe to jedna zjednoczona firma – TORREFATTORI ASSOCIATI SPA.