Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Filtry do ekspresów Bosch


Który filtr wybrać do Bosch?

To jedno z najczęściej padających pytań odnośnie filtrów do ekspresów Bosch. Przeglądając naszą ofertę filtrów znajdziesz dokładnie opisane produkty, z listą kompatybilnych modeli ekspresów. Pamiętaj, aby zawsze wybierać sprawdzone i przetestowane produkty. Pewnym wyborem będą zawsze oryginalne filtry dostarczane przez producentów. Można również znaleźć wysokiej jakości zamienniki, gdzie jakość filtrowania wody jest identyczna, a cena znacznie korzystniejsza.

Czy trzeba korzystać z filtrów w Bosch?

Większość regionów w Polsce niestety cechuje wysoka twardość wody. Jest to najczęstsza przyczyna awarii ekspresów. Serwisy kawowe szacują, że nawet 80% usterek ekspresów do kawy spowodowane jest osadem wapiennym, czyli po prostu kamieniem w układzie. Korzystanie z filtra do ekspresów Bosch obniża twardość wody i zmniejsza ryzyko gromadzenia się kamienia. Jeżeli woda w twojej lokalizacji charakteryzuje się niską twardością i korzystasz już z filtra w ekspresie, odkamienianie ekspresu możesz przeprowadzić zapobiegawczo raz na kwartał.

Jak często wymieniać filtr w Bosch?

Aby w pełni wykorzystać możliwości swojego filtra do ekspresu Bosch, należy wymieniać go raz w miesiącu. Dzięki temu utrzymasz najlepszy smak kawy i zapobiegniesz osadzaniu się wapnia w twoim ekspresie. Korzystanie z tego samego filtra dłużej niż 40 dni może negatywnie wpłynąć na ekspres uszkodzić pompę wody. Po takim czasie lepiej całkowicie zdemontować filtr. Jeśli poziom twardości wody jest wysoki, wymiana filtra częściej niż raz w miesiącu może być konieczna. Poza samą wymianą filtra, ważne jest również regularne odkamienianie i czyszczenie ekspresu Bosch.