Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Tabletki czyszczące do ekspresów Nivona

-17%
Original price was: 59,90 zł.Current price is: 49,90 zł. brutto

Czyszczenie ekspresu Nivona tabletką.

Jednym z najważniejszych czyszczeń w ekspresach Nivona jest czyszczenie zaparzacza. Nie bez powodu jest on nazywany sercem ekspresu. Zaparzacz odpowiada za 90% smaku kawy, więc warto jest trzymać się harmonogramu ekspresu i nie dopuścić do jego zabrudzenia. Czyszczenie tabletką, czyszczenie systemu, lub po prostu czyszczenie ma na celu pozbycie się tłustych, oleistych osadów z wnętrza ekspresu Nivona.

Jak często czyścić Nivona tabletką?

Przed każdym czyszczeniem ekspresu Nivona powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z załączoną instrukcją i informacjami wyświetlanymi przez sam ekspres. Zależnie od modelu i częstotliwości użytkowania ekspresu, czyszczenie tabletką wykonujemy co około 2 kilogramy kawy, czyli co 200 kaw. Jeżeli odłożymy czyszczenie na kilka dni nic nie stanie się z naszym ekspresem, jednak regularne pomijanie czyszczeń i odkładanie ich w czasie może prowadzić to do poważnych problemów z zaparzaczem.

Jakie tabletki do Nivona?

Do czyszczenia zaparzacza w ekspresie Nivona korzystaj tylko ze sprawdzonych środków do konserwacji. Polecamy korzystanie z oryginalnych tabletek, lub z zamienników najwyższej jakości marki Coffix. Każdy użytkownik Nivona powinien uważać na tanie zamienniki z nieznanych i niesprawdzonych źródeł, aby nie spowodować szkód w ekspresie.