Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Ekspresy do kawy gastronomiczne


Jaki ekspres wybrać do gastronomii?

Zakup ekspresu do gastronomii często wiąże się z niemałą inwestycją. Warto więc wiedzieć na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę. Wiele osób błędnie zakłada, że dobry ekspres biurowy będzie dobrym ekspresem gastronomicznym. Niestety, nie zawsze jest to prawdą. Przy wyborze ekspresu do restauracji, czy hotelu, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na komfort obsługi. Intuicyjny ekspres, to podstawa w gastronomii. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał styczność z trudnym w obsłudze ekspresem. Podstawiamy kubek, patrzymy na ekran i... No właśnie. I co dalej? Aby tego uniknąć i uczynić z picia kawy czystą przyjemność, wszystko powinno być dla klienta oczywiste.

Funkcje gastronomicznych ekspresów do kawy.

Poza wspomnianym już komfortem obsługi, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dwa dodatkowe czynniki: wydajność oraz możliwości optymalizacji. Temat wydajności jest tutaj dość oczywisty i w dużej mierze polega na odpowiednim oszacowaniu dziennej liczby spożywanych kaw. Nie powinna ona przekroczyć w szczycie użytkowania, wartości wskazanej przez producenta. Oznacza to, że nawet jeżeli przez większość tygodnia ekspres będzie robił około 50 kaw dziennie, ale w weekend wartość ta wzrośnie do 200, powinniśmy zdecydować się na ekspres przeznaczony do 150, lub nawet 200 kaw dziennie. Regularne przekraczanie rekomendowanej przez producenta dziennej liczby kaw spowoduje częstsze awarie i dodatkowe problemy. Odnośnie możliwości optymalizacji, tu kierować się należy tym jak dużo możemy zmienić w ustawieniach ekspresu. Szczególną uwagę należy zwrócić na możliwość blokowania i przenoszenia wybranych napojów.

Sprawdzone ekspresy do gastronomii.

Podstawą dobrze pracującego lokalu gastronomicznego jest solidny i wytrzymały ekspres do kawy. Jak każdy sprzęt, ekspresy niestety mogą ulec awarii, a to wiąże się ze stratami finansowymi. Dlatego tak ważny jest zakup ekspresu sprawdzonej marki, która gwarantuje bezawaryjną pracę urządzenia. Równie ważną cechą w ekspresach gastronomicznych jest oczywiście jakość kawy, na którą składa się ponad 20 różnych czynników. Stopień mielenia ziaren, ciśnienie podczas ekstrakcji, a nawet sam sposób w jaki woda przepływa przez krążek kawowy. Wszystko to wpływa na smak i aromat finalnego produktu w filiżance. Ekspresy gastronomiczne w naszej ofercie zostały wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. Każdy element odpowiedzialny za parzenie kawy został zaprojektowany i przetestowany przez najbardziej wykwalifikowanych specjalistów. W efekcie otrzymujemy niemalże bezawaryjne ekspresy, które jakością i smakiem podawanej kawy zadowolą nawet tych najbardziej wymagających klientów. Ekspresy gastronomiczne znajdą swoje zastosowanie w takich miejscach jak restauracje, kawiarnie, hotele, stacje benzynowe, sezonowe budki, czy cukiernie. Służymy profesjonalnym doradztwem przy wyborze urządzenia. Jesteśmy również w stanie polecić odpowiednie środki do jego konserwacji, które zapewnią odpowiednią wydajność.