Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Filtry do ekspresów Philips


Czy filtr wody w ekspresie Philips jest potrzebny?

Będąc posiadaczem ekspresu do kawy marki Philips, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jakość wody wlewanej do zbiornika. Jest to oczywiście najważniejszy składnik kawy, ale mało osób zwraca uwagę na fakt, że musi ona przedostać się najpierw przez cały układ ekspresu by finalnie trafić do filiżanki. Woda o wysokim stopniu twardości naraża termobloki, pompy, przewody, zawory i czujniki na zakamienienie, a co za tym idzie, awarie. Dlatego stosowanie filtra w ekspresie Philips jest kluczowe.

Jaki filtr do ekspresu Philips?

Nawet przy regularnym odkamienianiu ekspresu Philips profesjonalnymi środkami nie pozbędziemy się całości osadu wapiennego z ekspresu, jeśli nie korzystamy z dedykowanych filtrów. Właśnie dlatego dbanie o jakość wody w ekspresach Philips jest tak ważne. Przedłuża żywotność ekspresu i pozytywnie wpływa na smak kawy. Robiąc zakupy na naszej stronie internetowej znajdziesz oryginalne filtry Philips, jak i zamienniki Coffix najwyższej jakości.

Jak często wymieniać filtr Philips?

Filtr wody w ekspresach Philips powinniśmy wymieniać przynajmniej raz w miesiącu. Po upływie 30 - 40 dni od pierwszej styczności z wodą, filtr traci swoje właściwości. Stosowane filtra dłużej niż 40 dni będzie szkodliwe dla ekspresu. Najlepiej wówczas wymienić filtr, lub chociaż go zdemontować i oczywiście pamiętać o regularnym odkamienianiu. Stosowanie filtra nie zapobiega w pełni zakamienianiu się ekspresu. Pomaga jedynie obniżyć twardość wody.