Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Tabletki do czyszczenia ekspresu


Co to jest zaparzacz?

Dokładne czyszczenie zaparzacza to niezwykle istotna czynność. Nie bez powodu nazywa się go "sercem ekspresu". Ale czym tak właściwie jest zaparzacz? Jest to blok, który prasuje zmieloną kawę w krążek. To w nim zachodzi ekstrakcja, czyli przepływ wody przez świeżo zmieloną kawę. Zależnie od modelu ekspresu, zaparzacz może być wyjmowany, lub nie. Przy modelach z bezpośrednim dostępem do jednostki zaparzającej ważne jest nie tylko regularne przepłukiwanie zaparzacza pod strumieniem bieżącej wody, ale również czyszczenie go przeznaczoną do tego tabletką.

Jak poprawnie czyścić zaparzacz w ekspresie?

W ekspresach z dostępem do zaparzacza, raz w tygodniu powinniśmy wyjąć blok zaparzający i dokładnie przemyć go pod strumieniem bieżącej wody. Nie musimy obawiać się zepsucia zaparzacza, ponieważ został on przystosowany do dokładnego czyszczenia go pod wodą z kranu. Pamiętajmy, aby przy czyszczeniu nie rozbierać zaparzacza na części. Całkowicie wystarczy przemyć go wodą. Po dokładnym umyciu należy pozostawić jednostkę zparzającą do osuszenia i zamontować go w ekspresie. Zaparzacz należy wyciągać i wkładać zawsze przy wyłączonym ekspresie, chyba że instrukcja wyraźnie mówi inaczej.

Czyszczenie zaparzacza tabletką.

Jako że kawa zawiera w sobie tłuszcze i oleje, sama woda nie wystarczy do dokładnego wyczyszczenia zaparzacza. Do usunięcia tłustych osadów korzystamy z tabletek, specjalnie do tego przeznaczonych. W uproszczeniu nazywa się je po prostu tabletkami do czyszczenia ekspresu. Większość ekspresów posiada zintegrowane procesy czyszczenia jednostek zaparzających, które wystarczy wywołać z menu czyszczeń. Jeżeli jednak twój ekspres nie posiada wbudowanych systemów czyszczeń, możesz wrzucić jedną tabletkę do zsypu na kawę mieloną i w ekspresie wywołać specjał "kawa mielona". Proces należy powtarzać do momentu całkowitego rozpuszczenia się tabletki.

Jakie tabletki do ekspresu kupić?

Przy czyszczeniu ekspresu, najważniejsze jest korzystanie ze sprawdzonych środków, aby mieć pewność że go nie uszkodzimy. W swojej ofercie posiadamy oryginalne tabletki do czyszczenia ekspresów takich marek jak Jura, Nivona, Melitta, Saeco, Bosh, Siemens, czy DeLonghi. Oferujemy również uniwersalne i sprawdzone tabletki czyszczące marki Coffix, które profesjonalnie wyczyszczą jednostkę zaparzającą twojego ekspresu. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu wszystkich elementów ekspresu, ponieważ nawet 90% usterek spowodowane jest nieregularnym dbaniem o urządzenie.