Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Filtry do ekspresów Melitta


Czy filtr wody w ekspresie Melitta jest potrzebny?

Będąc posiadaczem ekspresu do kawy marki Melitta, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jakość wody wlewanej do zbiornika. Jest to oczywiście najważniejszy składnik kawy, ale mało osób zwraca uwagę na fakt, że musi ona przedostać się najpierw przez cały układ ekspresu by finalnie trafić do filiżanki. Woda o wysokim stopniu twardości naraża termobloki, pompy, przewody, zawory i czujniki na zakamienienie, a co za tym idzie, awarie. Dlatego stosowanie filtra w ekspresie Melitta jest kluczowe.

Jaki filtr do ekspresu Melitta?

Nawet przy regularnym odkamienianiu ekspresu Melitta profesjonalnymi środkami nie pozbędziemy się całości osadu wapiennego z ekspresu, jeśli nie korzystamy z dedykowanych filtrów. Właśnie dlatego dbanie o jakość wody w ekspresach Melitta jest tak ważne. Przedłuża żywotność ekspresu i pozytywnie wpływa na smak kawy. Robiąc zakupy na naszej stronie internetowej znajdziesz oryginalne filtry Melittaa, jak i zamienniki Coffix najwyższej jakości.

Jak często wymieniać filtr Melitta?

Filtr wody w ekspresach Melitta powinniśmy wymieniać przynajmniej raz w miesiącu. Po upływie 30 - 40 dni od pierwszej styczności z wodą, filtr traci swoje właściwości. Stosowane filtra dłużej niż 40 dni będzie szkodliwe dla ekspresu. Najlepiej wówczas wymienić filtr, lub chociaż go zdemontować i oczywiście pamiętać o regularnym odkamienianiu. Stosowanie filtra nie zapobiega w pełni zakamienianiu się ekspresu. Pomaga jedynie obniżyć twardość wody.