Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Filtry do ekspresów do kawy


Jak woda wpływa na smak kawy?

Woda to niepodważalnie najważniejszy składnik kawy. To właśnie ona w znacznym stopniu wpływa na jej smak. Wysoka jakość wody, to gwarancja wysokiej jakości kawy. Ale czym tak właściwie jest jakościowa woda? Czy wystarczy, że zostanie ona przefiltrowana? Odpowiadając krótko - nie do końca. Woda idealna do kawy nie może mieć żadnych zanieczyszczeń, a jej twardość powinna wahać się od 3 do 5 stopni twardości w skali niemieckiej. Ten przedział wynika z korzystnych cech minerałów zawartych w wodzie. Są one świetnymi nośnikami mikroskopijnych cząsteczek, co przekłada się na lepszy smak kawy i poprawne działanie środków czyszczących rozpuszczanych w wodzie. Filtracja na pewno pomoże w pozbyciu się mechanicznych i organicznych zanieczyszczeń, ale sytuacja z twardością wody jest nieco bardziej skomplikowana. Przyjmuje się, że filtr wody w ekspresie obniża jej twardość mniej więcej o 8 stopni. Zatem każdy użytkownik ekspresu korzystający z filtra wody w zbiorniku powinien wlewać do niego wodę o twardości 11 - 13 stopni.

Wpływ jakości wody na pracę ekspresu.

Należy pamiętać, że jakość wody przekłada się nie tylko na smak samej kawy. Co równie ważne, wpływa ona na jakość samego ekspresu oraz jego podzespołów. Nieprzefiltrowana woda szybko zakamienia urządzenie, a jak dobrze wiemy, kamień, to największy wróg każdego ekspresu do kawy. Dlatego tak ważne jest korzystanie z filtrów w ekspresie. Nawet przy regularnym odkamienianiu ekspresu profesjonalnymi środkami, nie pozbędziemy się całości osadu wapiennego z ekspresu jeśli nie korzystamy z filtrów, a twardość wody trafiającej do zbiornika wynosi powyżej 8 stopni twardości w skali niemieckiej.

Jakie filtry do ekspresu wybierać?

Właśnie dlatego dbanie o jakość wody jest tak ważne. Przedłuża ono żywotność naszego urządzenia oraz pozytywnie wpływa na smak kawy. W naszej ofercie posiadamy filtry oryginalne takich marek jak DeLonghi, Bosh, Saeco, Nivona, Jura, Melitta, jak i również najwyższej jakości zamienniki pasujące do wyżej wymienionych marek.

Jak często wymieniać filtr w ekspresie?

Aby w pełni wykorzystać możliwości swojego filtra do kawy, należy wymieniać go co 1-2 miesiące. Dzięki temu utrzymasz najlepszy smak kawy i zapobiegniesz osadzaniu się wapnia w twoim ekspresie. Pierwsze wymiany filtra zawsze powinny być przeprowadzane wraz z instrukcją obsługi ekspresu. Jeśli poziom twardości wody jest wysoki, częstsza wymiana filtra może być konieczna. Poza samą wymianą filtra, ważne jest również regularne czyszczenie ekspresu do kawy.