Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Czyszczenie systemu mlecznego


Codzienne czyszczenie systemu mleka.

Czyszczenie toru mleka to czynność, której najwięcej uwagi powinni poświęcić fani kaw mlecznych. Podczas spieniania, system mleczny w ekspresie do kawy ma bezpośredni kontakt z mlekiem, które przez swoje właściwości może pozostać w środku i zatkać przepływ mleka. Bardzo ważnym jest, aby codziennie na koniec dnia wyczyścić cały system mleczny - łącznie ze spieniaczem, rurką lub pojemnikiem na mleko.

Czyszczenie spieniacza - z czego korzystać?

Do czyszczenia systemu mlecznego zalecamy środki czyszczące typu Cappuccino Cleaner, które pozwalają usunąć pozostałość osadów mlecznych z elementów spieniacza. Środki te dostępne są w formie płynów, lub granulek, które rozpuszczamy w wodzie. Jeżeli zależy nam na idealnie spienionej i aksamitnej piance mlecznej - czyszczenie systemu mlecznego jest niezbędną czynnością. Zawsze, gdy robiliśmy w ekspresie kawy mleczne powinniśmy je wykonać.

Jak czyścić system spieniający mleko?

Niemalże każdy ekspres ciśnieniowy posiada zintegrowane procesy czyszczenia toru mleka. Zależnie od marki ekspresu, procesy te są mniej lub bardziej intuicyjne. Niektóre modele zostały wyposażone w całkowicie automatyczne czyszczenia, dzięki czemu same dolewają wody do środka czyszczącego i przepłukują ekspres bez ingerencji użytkownika. Na rynku dostępne są również ekspresy, które wymagają dolania wody przez użytkownika w trakcie czyszczenia systemu mleka. Jeżeli nie jesteś pewien który z tych systemów posiada twoje urządzenie, zajrzyj do instrukcji!

Demontaż systemu spieniającego mleko.

Ekspres w ogóle nie spienia mleka? Kiedy system mleczny jest już na tyle zabrudzony, że nawet wielokrotne płukanie nie pomaga - zalecamy rozmontowanie i wypłukanie elementów systemu spieniającego w płynie czyszczącym. Środek rozpuści i wyeliminuje pozostałe na elementach systemu spieniającego złogi mleka. Teraz znów możesz cieszyć się idealną pianką! W naszej ofercie znajdziesz środki do wszystkich marek ekspresów do kawy, między innymi SAECO, Philips, Delonghi, Jura, Melitta, Nivona, Krups, Siemens, Bosch, a także wielu innych popularnych producentów.