Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Czyszczenie systemu mlecznego w ekspresach Jura


 

Ekspres Jura nie spienia mleka?

Czyszczenie toru mleka to czynność, której najwięcej uwagi powinni poświęcić fani kaw mlecznych korzystający z ekspresu marki Jura. Podczas spieniania, system mleczny w ekspresie do kawy ma bezpośredni kontakt z mlekiem, które przez swoje właściwości może pozostać w środku i zatkać przepływ mleka.

Jak czyścić spieniacz w ekspresie Jura?

Bardzo ważnym jest, aby codziennie na koniec dnia wyczyścić cały system mleczny - łącznie ze spieniaczem, rurką lub pojemnikiem na mleko. Do czyszczenia systemu mlecznego ekspresów Jura zalecamy płyny czyszczące typu Cappuccino Cleaner, które pozwalają usunąć pozostałość osadów mlecznych z elementów spieniacza. Jeżeli zależy nam na idealnie spienionej i aksamitnej piance mlecznej - czyszczenie systemu mlecznego jest niezbędną czynnością. Zawsze, gdy robiliśmy w ekspresie kawy mleczne powinniśmy je wykonać.

Dokładne czyszczenie systemu spieniania Jura.

Ekspres Jura nie spienia mleka? Kiedy system mleczny jest już na tyle zabrudzony, że nawet wielokrotne płukanie nie pomaga - zalecamy rozmontowanie i wypłukanie elementów systemu spieniającego w płynie czyszczącym. Środek rozpuści i wyeliminuje pozostałe na elementach systemu spieniającego złogi mleka. Teraz znów możesz cieszyć się idealną pianką!