Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Odkamieniacze do ekspresu


Jak często odkamieniać ekspres?

Kamień, to jedna z najczęstszych przyczyn awarii sprzętu AGD - osadza się on wewnątrz urządzenia i zmniejsza przepływ wody, co może narazić nas na duże koszty związane z naprawą urządzenia. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie usuwać kamień z ekspresu do kawy przeprowadzając procesy odkamieniania. Ekspres do kawy powinniśmy odkamieniać przynajmniej raz na kwartał - nawet profilaktycznie. Jest to absolutne minimum, do którego powinien stosować się każdy użytkownik ekspresu ciśnieniowego. To jak często ekspres powinien być odkamieniany determinują głównie trzy czynniki. Najważniejszym z nich zdecydowanie jest twardość wody. Jeżeli woda, którą uzupełniasz zbiornik w ekspresie cechuje się wysoką twardością, czyli wysokim stężeniem wapnia, konieczne będzie częstsze odkamienianie ekspresu (nawet co dwa tygodnie!). Drugim istotnym czynnikiem jest ilość robionych kaw. Im więcej wody przepłynie przez ekspres, tym szybciej konieczne będzie jego odkamienienie. Ostatnim czynnikiem wpływającym na częstotliwość odkamieniania jest stosowanie filtracji. Filtr w ekspresie obniża twardość wody średnio o 8 stopni w skali niemieckiej. Jeśli zatem twardość wody wlewanej przez Ciebie do zbiornika ma 12-15 stopni twardości i korzystasz z filtra, profilaktyczne odkamienianie raz na kwartał całkowicie wystarczy.

Co to jest twardość wody?

Jeżeli korzystasz z jakichkolwiek sprzętów AGD, które do swojego działania potrzebują wody, na pewno spotkałeś się z określeniem "twarda woda" lub "twardość wody". Ale czym właściwie jest twarda woda? Wodę określamy jako twardą, gdy zawiera ona wysokie stężenie minerałów; głównie wapnia i magnzeu. O ile taka woda może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, to na pewno nie wpływa pozytywnie na urządzenia. Minerały w niej zawarte osadzają się w termoblokach, przewodach, czy bojlerach i blokują przepływ. W efekcie powstają wycieki, które uniemożliwiają prawidłowe działanie ekspresu.

Jakich odkamieniaczy używać?

W naszej ofercie posiadamy zarówno odkamieniacze oryginalne jak i najwyższej jakości zamienniki. Ważne jest, aby odkamieniacz był sprawdzony i wysokiej jakości (np. na bazie kwasu cytrynowego), co sprawi, że dodatkowo nie uszkodzi on naszego urządzenia. Dzięki regularnemu odkamienianiu pozbywamy się osadu wapiennego, który stanowi ogromne zagrożenie dla funkcjonowania i żywotności urządzeń AGD w naszym domu. W naszej ofercie znajdziesz środki do wszystkich marek ekspresów do kawy, między innymi SAECO, Philips, Delonghi, Jura, Melitta, Nivona, Krups, Siemens, Bosch, a także wielu innych popularnych producentów

Jak odkamienić ekspres?

Aby poprawnie przeprowadzić odkamienianie ekspresu, przede wszystkim potrzebna będzie instrukcja obsługi. Jest to podstawowy element, bez którego prawidłowe odkamienianie ekspresu po prostu nie będzie mogło się odbyć. Każda marka ekspresu, czy to Jura, Philips, Melitta, czy Saeco, posiada zupełnie inne systemy odkamieniania. Większość ekspresów domowych wymaga około pół litra roztworu odkamieniacza z wodą. Resztą zajmują się już w pełni automatyczne procesy systemowe. Warto jednak mimo wszystko dokładnie zapoznać się z instrukcją odkamieniania ekspresu przed jego wykonaniem.